Sanıyorum dünkü haberlerde duydum. Avazınız çıktığı kadar bağırıyordunuz:

“Benim dediğim olacak.. Neden? Çünkü ben güçlüyüm.. Böyle bir şey olabilir mi? Haklı olmak lazım. Güçlü olmak tek başına yetmeeeeez!... Biz bu dünyada güçlü olanın değil, haklı olanın sözünün geçtiği bir düzen istiyoruz..” mealinde bağırıyordunuz. Kulaklarıma inanamadım.

Sonra.. Birkaç kez daha duyduğumu hatırlıyorum. Yine (mealen) “DünyaaaaBeşteeeen…nedir? Daha büyüktüüüür!..”

Yani orada da diyorsunuz ki, “Kendi kendinize aldığınız  veto yetkisini kullanarak, bu kadar çok sayıda ülkenin oylarını geçersiz saymak, hangi adalete, hangi hukuka yakışır?” Bir başka deyişle, “Elinize geçirdiğiniz güçle kurduğunuz hukuksuz sistemi kullanarak, herkesin üzerinde egemenlik derebeylik kurmuşsunuz.. Olur mu, böyle adaletsizlik?..”Bunları sizden duymak ne kadar enteresan.

Bakıyorum da bayağı hızlı(!) öğreniyorsunuz. Bakıyorum da “Hak Hukuk Adalet…” diye diye, adeta 2017 yazındaki bir CaHaPe yürüyüşçüsüne dönüşmüşsünüz.

Maaşallah.

Sonra , devam ediyorum dinlemeye, TV haberlerini:

“Eyyy Arap… Sen bizi Birinci Cihan Harbi’nde arkadan vurdun be..  Benim ecdadımın komutanı orada senin topraklarını (şimdi ‘senin’ oldu tabii – aslında size göre hep ‘bizim’di de.. Orasını karıştırma) korurken,  sen başkaları ile işbirliği yapıyordu. Fahreddin Paşa orayı kahramanca savunurken sen bizi arkadan hançerledin… Bi kere haddini bil... Yoksa, bak, başka şeyleri de açıklarım…”

Yani?.. O yıllarca “Birader, bu Arapları bu kadar bağrınıza basıyorsunuz da... Bunlar bizim ecdadımızı Cihan Harbi’nde arkadan vurmadılar mı?” diyenlere “Pis ulusalcı, pis Kemalci, pis Jakoben şeysi, ırkçı, ayrımcı, elitist” gibilerden höreleniyordunuz da, şimdi nasıl oldu da bu çizgiye geldiniz?

Devam ediyorum dinlemeye, haberleri…

Trump Efendi (tabir bana ait değil, sizin) bir anda “tüm dünyayı parmağında oynatmaya çalışan bir “diktatör” olmuş maazallah. Öyle bir haykırıyorsunuz ki adamcağıza. Hani yakın bir geçmişte “Adama yükleniyorlar. Diktatör filan diyorlar. Kime diktatör deniyorsa, bilin ki benim nezdimde muteberdir..” diye savunmasına geçtiğinizi hatırlamasak, hak vereceğiz..

“EyyTrump!..” konumuna geçmesi bu kadar kısa sürmemeliydi oysa.. Biraz bekleseydiniz.. Daha bir yıl oldu olmadı yahu..

Haberler bitmiyor. Bültenler uzun…

“Eyy İsrail.. Biz senin nasıl adam öldürdüğünü biliriz”den, “Bu katilleeeer”e, oradan “20 milyon Dolar kan parası karşılığında davalardan vazgeçmek, Gazze’ye gitmekten vazgeçmek” noktasına sürüklenişinizi hazin biçimde izlerken, bir anda yeniden “Eyykatilleeeeer”e dönüşmesi de bayağı kısa sürdü.

Örnek çok da.. Hepsini birden sizinle yüzleştirip de iyice tansiyonunuzu, şekerinizi ve bilumum tıbbi değerlerinizi yukarılara fırlatmayayım.

Hulâsa, Muhterem…

Neymiş?

Tutarlı olmak lazımmış. Ya da en azından tutarlı olmak için ağızlardan çıkanları kulakların iyi duyması, yaptığımızla söylediğimiz arasında bir tutarlılık ilişkisi olması gerekirmiş.

Değil mi?

Neymiş? 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.